language
film restoration

Fixafilm to studio rekonstrukcyjne, założone przez pasjonatów nieustannie poszukujących nowych, lepszych rozwiązań.

Do tej pory zrekonstruowaliśmy 15 filmów fabularnych (z lat 1957-1989), zremasterowaliśmy 5 pełnometrażowych filmów fabularnych z projektu Nitrofilm (z lat 1932-1943) oraz 900 minut filmów dokumentalnych (z lat 1946-1986).

Współpracujemy z Cyfrowym Repozytorium Filmowym (CRF), Wytwórnią Filmów Oświatowych (WFO), Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi (PWSFTvT) oraz Narodowym Insytutem Audiowizualnym (NInA).

Nasi klienci mogą być pewni, że ich materiały znajdą się w pewnych rękach. Zespół Fixafilm składa się wyłącznie z profesjonalistów, pracujących na najlepszym sprzęcie i oprogramowaniu. Mamy świadomość, jak istotna jest wierność oryginałowi. Ważna jest dla nas współpraca z twórcami lub osobami nadzorującymi proces powstawania odrestaurowanej wersji filmu.

Korekcją barwną zajmuje się kolorystka z doświadczeniem w pracy z filmami archiwalnymi, w tym również nitro (wliczając w to symulacje wirażowania); a także z doskonałymi wynikami w odzyskiwaniu utraconych przez chemiczną korozję kolorów.
Pracujemy na stacjach roboczych wyposażonych m.in. w oprogramowanie Phoenix, Revival, PFClean, Dark Energy, Viva, Nuke, Syntheyes. Nasza sala korekcyjna posiada 42-calowy monitor referencyjny firmy Dolby oraz program Nucoda FilmMaster z panelem Valhall.

Uważamy jednak, że technologia to nie wszystko – właśnie dlatego odpowiedni nacisk kładziemy na pracę kreatywną. Ciągle udoskonalamy nasz workflow - tak aby stawał się idealnie dostosowany do każdego, indywidualnie traktowanego projektu.
 

 

Nasz zespół

 
wojtek janio fixafilm

Wojtek Janio

Prezes zarządu

Łukasz Ceranka

Członek zarządu

Andrzej Łucjanek

Członek zarządu
 

Paweł Pyka

Koordynator postprodukcji
gosia grzyb

Gosia Grzyb

Kolorystka
irek grzyb

Irek Grzyb PSM

Montażysta
Maciek Sankowski

Maciek Sankowski

Specjalista DI/IT
 

Krzysztof Lipiński

Rekonstruktor

Piotr Jędruszczak

Rekonstruktor

Aleksandra Loska

Rekonstruktor

Łukasz Nastański

Rekonstruktor
 

Mateusz Malinowski

Rekonstruktor

Dorota Marchewka

Rekonstruktor